DZIENNIK ELBLĄSKI

denarg

Elblążanie ze Stowarzyszenia Historyczno-Poszukiwawczego Denar dokonali ciekawego znaleziska z czasów II wojny światowej. Podczas poszukiwań prowadzonych w Gietrzwałdzie natrafili na szczątki niemieckiego samolotu

 Autor: arch.DE

Planujemy jego wydobycie w sierpniu — mówi Grzegorz Nowaczyk

To najprawdopodobniej Heinkel 111. Jednak w tej chwili jeszcze za mało wiemy na temat tego znaleziska. Samolot jest przykryty ziemią. Planujemy jego wydobycie w sierpniu — mówi Grzegorz Nowaczyk, prezes stowarzyszenia Denar. W tym czasie planowaliśmy również wydobycie wraku cysterny lotniskowej Mercedes-Benz z Zalewu Wiślanego. Niestety tego nie uda się na zrealizować ze względu na brak funduszy. Koszt takiej operacji wyniósłby 50 tys. zł. Mamy jednak nadzieję, że ten temat nie jest definitywnie zamknięty — dodaje.

Na początku tego roku stowarzyszenie prowadziło rozmowy z władzami Elbląga na temat dofinansowania przedsięwzięcia. Te zakończyły się fiaskiem w momencie, gdy elblążanie odwołali poprzedniego prezydenta i Radę Miejską. Członkowie stowarzyszenia liczą na to, że sprawą zainteresują się nowe władze miasta.

Źródło: Dziennik Elbląski